بهترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی برای گوشی آیفون

همیشه موانعی بر سر راه این هدست وجود داشته است، یکی از این موانع این است که هنوز شانس تجربه محبوب‌ترین گوشی هوشمند دنیا یعنی آیفون را با این دستگاه نداشته ایم. یکی از بهترین دیوایس ها برای استفاده روی آیفون “Google carboard” است که البته در کل جذاب نیست ولی قیمت عینک واقعیت مجازی Google carboard بسیار ارزان و تنها 16 دلار است، دستگاه‌های مشابه آن نیز هرچقدر هم که خوب عمل کنند، تجربه استفاده از آنها با استفاده از آیفون تصاویری نامناسب را به ارمغان خواهد آورد. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی برای گوشی آیفون بپردازیم.

بهترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی برای گوشی آیفون

اینک هدست کمپانی “Occipital” فرصت بزرگی برای رسیدن به این موفقیت به دست آورده است. طراحان به این نتیجه رسیدند که اگر این حسگر را به شکل هدست واقعیت مجازی بسازند، مانند هدست واقعیت مجازی “HTC Vive”، دارای امکانات استفاده در فضاهای بسته خواهد بود لازم بذکر است قیمت هدست واقعیت مجازی HTC Vive معادل 800 دلار است. با استفاده از این خصوصیت، تصاویر و اشیاء مجازی نه تنها با فضای واقعی ترکیب میشوند، بلکه با محیط اطراف کاربر برخورد و ارتباط نیز خواهند داشت.

به معرفی بهترین گزینه خرید هدست واقعیت مجازی برای گوشی آیفون یعنی هدست “Bridge” وارد میشویم. این هدست با بندهای به رنگ سیاه و سفید و درب جلویی که منطبق با ابعاد آیفون 6 و 6s ساخته شده و البته حسگر مستطیلی شکلی که از جلو بیرون زده است و وظیفه انتقال تجربه بهتر واقعیت مجازی به کاربران را بر عهده دارد.

بعد از اتمام اسکن، فضای اسکن شده بر روی نمایشگر شما ظاهر می‌شود، دقیقا شبیه واقعیت البته با این تفاوت که آیفون تنها فضاهایی که اسکن کرده اید را نمایش می دهد. با کاربرد اپلیکیشن دمو”Bridge Engine” کمپانی “Occipital”، هدست شروع به اسکن فضای اطراف شما میکند. قسمتهای اسکن نشده که اکثرا محیط پشت سر شما می باشد، به شکل صفحه خاکستری نمایش داده می شود.

برای افرادی که قصد خرید عینک واقعیت مجازی “Occipital” را دارند جالب است که بدانند  این هدست شخصیتی به شکل ربات با نام “Bridge” ساخته که با شما و فضای اطراف در ارتباط خواهد بود. مثلا اگر از “Bridge” بخواهید چیزی برای شما بیاورد، این کار را فورا برای شما انجام می دهد، بدون اینکه با وسایل و مبلمان داخل اتاق برخوردی داشته باشد.

یکی از جذاب‌ترین بخش های “Bridge” برای کاربرانی که تمایل به خرید هدست واقعیت مجازی Bridge دارند تبدیل فضا به فضای کاملا مجازی است. با کلیک بر روی “Bridge”، منویی از آپشنهای سه بعدی را خواهید دید و اگر یکی از گزینه‌ها که شبیه شخصی در حال فرار است را انتخاب کنید، یک درب بزرگ در مقابل شما ظاهر می شود. با رفتن به درون آن، ناگهان وارد محیطی کاملا مجازی و متفاوت خواهید شد.

شبیه هدست “Vive” این هدست نیز در صورت ایجاد سردرگمی، حالت واقعیت مجازی را متوقف میکند و فضای واقعی را برای مدتی به نمایش میگذارد و به نظر می رسد این اتفاق بیشتر در این دستگاه اتفاق می‌افتد. همچنین در قیاس با هدست‌های بر پایه کامپیوتر و هدست “HoloLens” شرکت مایکروسافت، چنین هدست‌هایی که از طریق گوشی هوشمند عمل میکنند نسبتا محدود‌تر خواهند بود. البته قیمت عینک واقعیت مجازی HoloLens بسیار سرسام آور و چیزی در حدود 2500 دلار است.

قیمت هدست واقعیت مجازی Brige نسخه “Explorer Edition” که برای توسعه دهندگان ساخته شده، با 499 دلار عرضه خواهد شد، در صورتی که قیمت عینک واقعیت مجازی Brige ورژن ویژه مصرف کنندگان با 399 دلار روانه بازار خواهد شد. هردو نسخه به همراه کنترل ارائه خواهند شد البته نسخه های اولیه “Explorer”، کنترل را مجزا ارائه خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *