بودجه منطقی برای خرید عینک واقعیت مجازی چقدر است؟

نکته قوت درباره پلتفرم کاردبورد گوگل، قیمت بسیار کم آن است. قیمت عینک واقعیت مجازی گوگل کاردبورد تنها 20 دلار است، با پرداخت این هزینه می توانید یک تکه مقوا با چند لنز خریده، گوشی را داخل آن قرار داده و محتوای واقعیت مجازی تماشا کنید.

عینک واقعیت مجازی Merge VR چندی قبل با قیمت 79 دلار به پیش فروش گذاشته شد و اینک قیمت هدست واقعیت مجازی Merge VR به 99 دلار رسیده، از سوی دیگر Gear VR سامسونگ نیز به تازگی عرضه شده که امکاناتی فراتر از یک کاردبورد معمولی را ارائه می دهد. حال این سؤال مطرح است، بودجه منطقی برای خرید عینک واقعیت مجازی چقدر است؟

بودجه منطقی برای خرید عینک واقعیت مجازی چقدر است؟

سامسونگ اخیرا محصولی با قیمت خرید هدست واقعیت مجازی 99 دلار عرضه کرده است و توسعه دهندگان نیز به صورت مناسبی از آن پشتیبانی کرده اند. بنابراین اگر می خواهید این مقدار هزینه کنید، چه هدستی بهتر از Gear VR که علاوه بر پشتیبانی نرم افزارهای مشهور، اپلیکیشن های اختصاصی نیز دارد.

با این وجود یک مشکل اساسی وجود دارد. اگر از صاحبان گوشی های پرچمدار سال 2015 سامسونگ نباشید، استفاده از Gear VR هزینه های زیادی خواهد داشت؛ به این خاطر که باید یکی از این گوشی ها را نیز بخرید. با این حال، امکانات بیشتر و تاخیر کمتر موجب می شود که بهترین تجربه را با پرداخت هزینه ای معقولانه برای خرید عینک واقعیت مجازی داشته باشید. در واقع، Gear VR پرشی بزرگ نسبت به گوگل کاردبورد است که بدون همراهی آکیولس ممکن نبود.

عینک هایی مانند Merge VR نیز با گوشی هایتان (چه iOS و چه اندروید) به خوبی کار می کنند. اگر نوت 5، اس 6، اس 6 اج و یا اس 6 اج پلاس ندارید، کاردبورد برای تجربه واقعیت مجازی بسیار فوق العاده خواهد بود. اگر بتوانید اپلیکیشن کاردبورد را اجرا کنید و گوشی را داخل آن قرار دهید، بنابراین استفاده از این هدست هم ممکن است.

این یک نمونه از مشکلات طراحی هدست های طراحی شده بر پایه فناوری کاردبورد گوگل است. با این وجود، کیفیت ساخت نه چندان بالا و طراحی نامعقول سبب می شود تا گوشی های بزرگ تر به سختی درون Merge VR قرار بگیرند.

پرداخت 100 دلار برای خرید هدست واقعیت مجازی، قیمتی بالا برای هدست هایی است که می خواهند محتوای ضعیف و ارزان قیمت را به نمایش بگذارند. Merge VR یکی از ده ها نمونه ای است که طراحی شده یا در حال تولید شدن بر پایه پلتفرم گوگل کاردبورد است. اگر بتوان همین محتوا را با کاردبورد 20 دلاری مشاهده کرد، چرا باید هزینه اضافه پرداخت؟

اگر می خواهید برای محصولی که قیمت عینک واقعیت مجازی آن 99 دلار است هزینه کنید، بهتر است هدست Gear VR را تهیه نمایید، البته اگر پرچمداران اندرویدی سامسونگ را داشته باشید. در غیر این صورت، خرید محصولاتی با قیمت هدست واقعیت مجازی میان رده توجیه اقتصادی ندارد، مگر آنکه بخواهید با آرامش بیشتر همان محتوای ساده را مشاهده کنید.

هدست Merge VR بسیار خوش ساخت و راحت است، همانطور که بسیاری دیگر از هدست ها اینگونه هستند. اختلاف این هدست ها با گوگل کاردبورد، تنها در متریال ساخته شده است. اگر کیفیت بالاتر موارد جانبی شما را مجذوب می کند و اصل ماجرا برای شما اهمیت چندانی ندارد، پرداخت 99 دلار چندان هم نامعقول نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *