خرید عینک واقعیت مجازی برای سامسونگ Galaxy S9

کمپانی گوگل جدیدا اعلام کرده ساپورت از Daydream از طریق یک آپدیت به گلکسی اس 9 می‌آید؛ این گوشی پرچمدار همچنین از هدست Gear VR نیز ساپورت می‌کند. در این مطلب قصد داریم ببینیم کدام‌یک از گزینه های خرید عینک واقعیت مجازی برای سامسونگ Galaxy S9 مناسب‌تر هستند.

گوگل حدودا یک سال می‌شود که پلتفرم Daydream را برای کاربرد کاربران از تکنولوژی واقعیت مجازی ارائه کرده بود، ولی این پلتفرم از سال قبل تاالان زیاد از جانب گوگل پشتیبانی نشد، این موضوع از سال گذشته ادامه پیدا کرد تا اینکه جدیدا شاهد معرفی هدست Daydream از جانب گوگل بودیم.

این عینک که هم اکنون فقط برای گوشی‌های تراز اول و پرچمدار قابل استفاده است از تابستان امسال برای Galaxy S9 ارائه می‌شود. بدین ترتیب می‌توان گفت امسال بازار رقابت کمپانی های فعال در عرصه تکنولوژی واقعیت مجازی گرم‌تر خواهد بود.

خرید عینک واقعیت مجازی برای سامسونگ Galaxy S9

قیمت عینک واقعیت مجازی Daydream حدود ۷۹ دلار می باشد و برای دسترسی به محتوای واقعیت مجازی، کاربر باید اپلیکیشن‌های مربوط به Daydream را بر روی موبایل نصب کند. از سوی دیگر قیمت هدست واقعیت مجازی Gear VR برابر با ۱۲۹ دلار است و به پلتفرم Oculus برای دسترسی به محتوای واقعیت مجازی نیاز دارد، البته باید این را بیافزاییم که آمار کلی خرید هدست واقعیت مجازی Gear VR رکورد فروش امسال را شکسته بود. از لحاظ ظاهری این دو عینک اختلافهای زیادی با هم دارند، شاهد اکوسیستم جداگانه‌ای نیز برای اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی در هدست Daydream گوگل و هدست Gear VR سامسونگ هستیم. به همراه این موضوعات به لحاظ کارکرد، هر دو هدست عملکرد مشابهی دارند، کاربر باید گوشی را درون این هدست‌ها جای داده و با فناوری واقعیت مجازی بوسیله یک ریموت کوچک ارتباط برقرار کند.

در این میان به این نکته نیز باید اشاره نمود که قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Rift یا HTC Vive بسیار گران‌تر از هدست‌های واقعیت مجازی گوگل یا سامسونگ است، علت این امر نیز کمک گرفتن این هدست‌ها از موبایلهای هوشمند است. بدین ترتیب کاربری که یک گوشی هوشمند پرچمدار دارد به راحتی با خرید عینک واقعیت مجازی Daydream یا Gear VR می‌تواند خود را با محتوای واقعیت مجازی سرگرم کند.
اما سؤال اینجاست که، خرید هدست واقعیت مجازی Daydream یا Gear VR، کدام یک با توجه به هزینه‌ای که می‌شود عملکرد بهتری دارد؟

هم اکنون خبری از ساپورت عینک واقعیت مجازی Daydream گوگل برای سامسونگ Galaxy S9 نیست و برای این دیوایس باید تا تابستان صبر نمایید. از سوی دیگر با توجه به محتواهایی که سامسونگ با اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی بنا کرده‌ است، به احتمال فراوان تابستان امسال می توانید با خرید عینک واقعیت مجازی Gear VR سرتان را حسابی گرم کنید.

این موضوع باعث می‌شود بیشتر بودن قیمت هدست واقعیت مجازی Gear VR نسبت به Daydream به چشم کاربر نیاید. از سوی دیگر گوگل نیز حتما صبر نخواهد کرد و دامنه اپلیکیشن‌های هدست Daydream را گسترش خواهد داد.

قطعا همه شنیده‌اند که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. قیمت عینک واقعیت مجازی Daydream نیز حدود ۵۰ دلار نسبت به Gear VR ارزان‌تر است، اما این کاهش قیمت علت دارد. این هدست به نسبت به Gear VR جمع و جورتر طراحی شده است و سرهم کردن و گذاشتن هدست Daydream بر روی سر کار آسان است. امکان دسترسی به YouTube VR که هم اکنون به عنوان یکی از منابع غنی واقعیت مجازی به شمار می رود نیز در هدست Daydream به آسانی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *