محبوب ترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی در میان گیمرها

سرویس Steam با انتشار گزارشی، محبوب‌ترین ویژگی های سخت‌افزاری گیمرها در پلتفرم رایانه های شخصی را معین کرده است. در این گزارش، به محبوب ترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی در میان گیمرها نیز پرداخته شده است.

سرویس استیم هر ماهه گزارشی را از میزان کاربرد کاربران پلتفرم کامپیوتری از گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف انتشار می دهد. در تازه ترین گزارش این سرویس با عنوان Steam Hardware Survey، شاهد حضور عنوانی تازه در صدر محبوب‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی می باشیم. طبق این گزارش، Oculus Rift موفق شده برای نخستین بار به عنوان محبوب‌ترین هدست واقعیت مجازی در این پلتفرم دست یابد. این در حالی است که کمپانی آکیولس به مناسبت کریسمس قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Rift را 100 دلار کاهش داد و بدین ترتیب قیمت هدست واقعیت مجازی Oculus Rift به 399 دلار رسیده است. ریفت موفق شده محبوبیت بیشتر از ۴۷ درصد را در پلتفرم استیم به دست آورد.

محبوب ترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی در میان گیمرها

عینک واقعیت مجازی HTC Vive با محبوبیت ۴۵ درصدی، در مکان دوم قرار دارد. کمپانی HTC نیز قیمت عینک واقعیت مجازی HTC Vive را از 800 دلار به 600 دلار کاهش داده است. مسئولان این کمپانی دلیل کاهش قیمت هدست واقعیت مجازی HTC Vive را بالا بردن تقاضا برای خرید هدست واقعیت مجازی HTC Vive عنوان کرده اند. این کمپانی می‌خواهد با پایین آوردن قیمت خرید عینک واقعیت مجازی، خرید لوازم جانبی آن را برای خریداران آن، راحت‌تر کند.

البته این آمارگیری در میان گیمرهای پلتفرم پی سی های شخصی انجام شده و به همین خاطر، طبیعی است که در این گزارش، گزینه‌هایی مانند هدست واقعیت مجازی سونی محسوب نشده‌اند. هرچند استیم، گستره ی محدودی از گیمرها را شامل می شود و کاربران محدودتری در قیاس با تمام جامعه آماری گیمرها از سرویس‌های آن بهره‌ می برند، ولی از این آمارگیری می توان اینگونه برداشت کرد که تغییر مکان این دو هدست در میان طیف گیمرها، دلیل تمایل بیشتر کاربران برای استفاده از آکیولس ریفت در قیاس با اچ‌تی‌سی وایو دارد.

ماه پیش نیز مسئولان این کمپانی خبر ادغام قسمت های تولید گوشی‌های هوشمند و سخت‌افزارهای واقعیت مجازی را تایید کردند. این خبر در حالی منتشر شده که در سال قبل گزارشهایی درباره احتمال خروج اچ‌تی‌سی از حوزه تولید محصولات توسعه یافته برپایه فناوری واقعیت مجازی شنیده می‌شد. گزارشی که در ادامه با تعدیل نیرو در شعبه آمریکای این کمپانی منجر گشت. در کل، تحلیلگران باور دارند اچ‌تی‌سی با تولید محصولی نظیر Vive Pro امسال می‌تواند بازگشت مقتدرانه ای به این بازار داشته باشد. آن‌گونه که از شواهد برمی آید وایو پرو به رزولوشن بهبودیافته، هدفون‌های ادغام شده در بدنه هدست و شارژر بی‌سیم مستقل مجهز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *