خرید عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 نسل دوم آغاز شد

کمپانی Sony در بیانیه رسمی خود اعلام کرد خرید عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 نسل دوم آغاز شد، این مدل جدید از هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی آر با نام CUH-ZVR2 فرایند توسعه را پشت‌سر گذاشت. طبق اعلام رسمی این کمپانی قیمت عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 در حدود ۴۰۰ دلار برای کاربران کشور ژاپن در دسترس خواهد بود، البته قیمت هدست واقعیت مجازی Sony PlayStation VR نسخه اولیه نیز 400 دلار بود.

خرید عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 نسل دوم آغاز شد

به این خاطر که هدست های واقعیت مجازی امروزه به مراتب بیشتر از گذشته توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند، وضوح نمایشگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چنان چه هرچه تعداد پیکسل‌های قابل نمایش بر روی آن بیشتر باشد، تجربه‌ی به دست آمده توسط کاربر نیز طبیعی‌تر و باورپذیرتر خواهد بود. خبر خوب برای کاربرانی که قصد خرید هدست واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 نسل دوم که مختص کنسول بازی پلی استیشن طراحی شده، مجهز به نمایشگرهای جدید وضوح بالا خواهد بود.

نسل جدید عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation تغییراتی را در قسمت پورت هدفون که در حال حاضر در قسمت پشتی این دیوایس قرار دارد به همراه خواهد داشت. طراحی مدرن‌تر هدست واقعیت مجازی CUH-ZVR2 این قابلیت را فراهم می‌کند تا کابل‌های هدفون‌ استریو را عینک واقعیت مجازی سونی پشتیبانی کند. کابلی که واسط هدست واقعیت مجازی و واحد پردازشگر است نیز بسیار باریک‌تر از قبل خواهد بود. مسئولان سونی اعلام کرده اند در مرحله بعدی، این محصول را در بازارهای دیگر مانند آمریکای شمالی نیز عرضه خواهد کرد اما اطلاعاتی را در خصوص قیمت هدست واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 در این بازارها را ارائه نکرده اند و به نظر می رسد برخلاف عرف مرسوم قیمت عینک واقعیت مجازی CUH-ZVR2 در بازارهای مختلف تفاوت خواهد داشت.

کمپانی سونی اعلام کرده علاوه بر تفاوت ظاهری جعبه Sony PlayStation VR 2 نسل دوم، کاربران می‌توانند محصول جدید را در قالب استفاده از نسخه متفاوت، از محصول قبلی تشخیص دهند. ارتقا در واحد پردازش مدل جدید پی‌اس وی آر نیز ساپورت از محتویات HDR را به سبک و روشی تازه در تعامل با پلی‌استیشن ۴ در پی خواهد داشت. اگر شما به دنبال خرید هدست واقعیت مجازی مناسب، که نه تنها برای تجربه کردن واقعیت مجازی بلکه برای استفاده طولانی مدت هستید، Sony PlayStation VR 2 بهترین انتخاب ممکن خواهد بود. همان‌گونه که ذکر کردیم مدل جدید PS VR با عنوان CUH-ZVR2 به بازار عرضه خواهد شد و نسخه پیشین عنوان CUH-ZVR1 را یدک می‌کشد. عکس روی جعبه نیز تغییر خواهد یافت تا هدفون‌های ادغام شده در هدست واقعیت مجازی سونی را به تصویر بکشد. کاربرانی که در پی خرید عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation VR 2 هستند باید توجه داشته باشند از آنجایی که مدل قدیمی و جدید پلی استیشن وی آر از کابل‌های متفاوتی بهره می برند امکان تعویض واحد پردازش مدل قبلی و جایگزینی آن با نسخه به روزرسانی شده وجود ندارد. تمام عناوین پلتفرم واقعیت مجازی سونی، با هر دو نسخه عینک واقعیت مجازی Sony PlayStation VR این شرکت سازگاری کامل خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *