راهنمایی متفاوت برای خرید عینک واقعیت مجازی

قطعا شما هم مانند خیلی از دوستداران به فناوری های نوین تاکنون در مورد هدست های واقعیت مجازی شنیده اید.

عینک واقعیت مجازی ها بوسیله جذابیت و کارکردهای منحصر به فرد و قابلیت تجربه کردن محیط هایی که تاکنون بشر تجربه نکرده بود، توانست بسیاری از دوستداران را جذب کند. در این نوشتار سعی داریم تا راهنمایی متفاوت برای خرید عینک واقعیت مجازی ارائه دهیم.

راهنمایی متفاوت برای خرید عینک واقعیت مجازی

در سال ۲۰۱۴ بوسیله ایده گوگل برای تبدیل گوشی های هوشمند به هدست واقعیت مجازی، بسیاری از علاقه مندان تکنولوژی واقعیت مجازی با آنکه هنوز آن را تجربه نکرده بودند بسیار خوشحال بودند که می توانستند بوسیله ی این ایده ی گوگل، تجربه ای موقتی از لذت واقعیت مجازی را تجربه کنند.

بعد از آن بسیاری از سازندگان چینی توانستند محصولات متنوعی با قیمت عینک واقعیت مجازی بسیار پایین و با کیفیت های مختلفی تولید کنند.

برخی از هدست های واقعیت مجازی برای استفاده، باید یک گوشی را درون آنها جای دهیم تا تصاویر را با استفاده از نمایشگر گوشی نمایش دهد. بر طبق این هرچه کیفیت نمایشگر گوشی که داخل هدست قرار می دهیم بهتر باشد، کیفیت تصویری که در درون عینک تماشا می کنیم نیز بهتر خواهد بود. بهترین گزینه های خرید هدست واقعیت مجازی موبایلی تولید شده تاکنون عینک Gear VR سامسونگ، عینک بوبو وی آر زد۴ BOBO VR Z4 و عینک شاینکن Shinecon 4 می باشند. بعنوان مثال قیمت هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ 100 دلار می باشد.

هدست های وابسته به کامپیوتر یا کنسول بازی در داخل خود دارای نمایشگر و سنسورهای حرکتی هستند اما برای نمایش تصاویر باید به یک کامپیوتر با مشخصات سخت افزاری بالا وصل شوند. زیرا توانایی پردازش تصاویر را بصورت مستقل ندارند. این دسته از محصولات دارای قیمت عینک واقعیت مجازی بالاتری هستند و از برترین گزینه های خرید عینک واقعیت مجازی این دسته می توان از هدست HTC vive و oculus rift و هدست PS VR (وابسته به کنسول PS4) نام آورد.

عینک واقعیت مجازی های مستقل هم نمایشگر داخلی دارند و هم پردازش تصویر را در درون خود انجام می دهند، بنابراین نیاز به هیچ سخت افزار اضافه ای ندارند. هدست واقعیت مجازی مستقل در واقع ترکیب یک عینک واقعیت مجازی و یک گوشی است. از بهترین گزینه های خرید هدست واقعیت مجازی این دسته نیز می توان از هدست Oculus Go و HTC vive Focus نام برد.

اما سؤال اصلی اینجاست که شما از خرید عینک واقعیت مجازی چه قصدی دارید؟ البته جواب به این سوال رابطه مستقیمی با هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید دارد. برای استفاده های خانگی، شخصی، سرگرمی و موارد آزمایشی که تصمیم به هزینه کرد پایینتری داریم، اولین گزینه، عینک های گوشی هستند. و اگر که بخواهیم بالاترین حد کیفیت را تجربه کنیم، عینک های وابسته به کنسول بازی و یا عینک های وابسته به کامپیوتر بهترین گزینه هستند که البته باید این را نیز در نظر بگیریم که این گزینه ها از قیمت هدست واقعیت مجازی بالاتری برخوردار هستند.

کمپانی های معماری و سازندگان آپارتمان ها نیز با نمایش محیط داخلی آپارتمان های ساخته نشده به مشتریان، به آنها برای انتخاب و خرید بهتر یاری می دهند. یکی از کاربردهای گسترده عینک های واقعیت مجازی در کسب و کارها مربوط به مشاوران املاک و صنعت ساختمان هست که با استفاده از دوربین های واقعیت مجازی اقدام به فیلمبرداری از اماکن مورد نظر کرده و فیلم های فیلمبرداری شده با دوربین واقعیت مجازی سامسونگ Gear 360 را با هدست های گوشی با کیفیت مانند عینک سامسونگ GEAR VR به مشتریان ارائه می دهند.

برای کاربردهای شخصی و سرگرمی، ارزانترین گزینه همان هدست های گوشی هستند که با قراردادن گوشی تلفن همراه تان در داخل آنها می توانید دنیای واقعیت مجازی را تجربه کنید. اگر عینک واقعیت مجازی را برای کاربرد شخصی و بعنوان یک دیوایس سرگرمی ساز تازه در نظر گرفته اید، انتخاب خوبی کرده اید. البته در این صورت هرچه کیفیت و رزولوشن نمایشگر گوشی شما بالاتر باشد، کیفیت تصویر عینک نیز بالاتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *