مقایسه گزینه های خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Go و Gear VR

کمپانی Oculus و سامسونگ سال ها است که در عرصه هدست های واقعیت مجازی و فناوری VR با یکدیگر همکاری می کنند و حتی توانستند بهترین هدست های موبایلی را در بازار عرضه دارند. از قبیل آنها باید به Gear VR اشاره کرد که طی چند سال با همکاری بین سامسونگ و Oculus توسعه پیدا کرده و در بازار به فروش می رسد. در حال حاضر Gear VR یکی از پرطرفدارترین هدست های گوشی بازار به حساب می آید و خرید هدست واقعیت مجازی Gear VR از سوی کاربران با استقبال فراوانی روبرو گشته که در نوع خود بی نظیر است. در واقع این تصمیم آسان نیست که میان گزینه های خرید هدست واقعیت مجازی Oculus Go و Gear VR کدامیک را انتخاب کنیم زیرا هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بنابراین درصدد برآمدیم تا به مقایسه گزینه های خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Go و Gear VR بپردازیم.

مقایسه گزینه های خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Go و Gear VR

این عینک به سخت افزاری مجهز است تا اتکایی به دیگر دستگاه ها نداشته و بتواند یک هدست کارآمد باشد. Oculus Go به عنوان یک هدست مستقل ساخته شده است. این بدین معناست که شما نیاز به هیچ دستگاهی برای استفاده این هدست نداشته و تنها با پرداخت هزینه قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Go می توانید نیاز به خرید عینک واقعیت مجازی کامل را مرتفع سازید. به هر صورت می خواهیم مشخصات دو نسخه هدست را با یکدیگر به قیاس بگذاریم قطعا می توان به عملکرد و قدرت هر یک از این هدست ها پی برد. البته Gear VR حتما در این بین ممکن است موفق نباشد زیرا هدست واقعیت مجازی مستقلی نیست تا به آن اکتفا کرد. البته این مستقل بودن هدست Oculus Go شاید موجب گرانتر بودن قیمت هدست واقعیت مجازی Oculus Go شده باشد.

کمپانی آکیلوس از باتری مخصوصی برای این هدست خود بهره گرفته که موجب می شود عمر باتری بیشتری را به مخاطب ارائه دهد. با توجه به باتری بهتر Oculus Go بعید به نظر می آید عینک واقعیت مجازی Gear VR چنین عمر باتری را با توجه به اتصال تلفن هوشمند ارائه دهد. باتوجه که گوشی های هوشمند عمر باتری طولانی نداشته، Gear VR نیز به دلیل اتکا داشتن به گوشی هوشمند نمی تواند عمر باتری بزرگی را به مخاطب ارائه دهد و یک محصولی محسوب شود که می تواند عمر باتری طولانی را فراهم آورد. اسپیکرهای درونی Oculus Go نسبت به Gear VR که از اسپیکر تلفن هوشمند بهره می گیرد، بهتر است. زیرا اسپیکر Oculus Go برای تجربه واقعیت مجازی طراحی شده ولی Gear VR برای چنین تجربه ای فراهم نیامده و به گوشی هوشمند برای تمامی کاربری خود نیاز دارد.

هدست Gear VR به دو نمایشگر ۱۰۲۴*۱۰۲۴ پیکسلی AMOLED مجهز است و این در حالی بوده که Oculus Go با نمایشگر ۱۲۸۰*۱۲۸۰ پیکسلی LCD مجهز است. این بدین معنیست که Oculus Go هدست واقعیت مجازی باکیفیتی در قسمت صفحه نمایش محسوب شده و می توان انتظارات بیشتری داشت.
با وجودی که زاویه دید Gear VR به ۱۰۱ درجه می رسد ولی زاویه دید Oculus Go نامشخص است و قطعا زاویه دید بیشتری در مقایسه با هدست واقعیت مجازی شرکت سامسونگ دارد.

دو عینک در بیشتر زمینه ها ساختاری مشابه دارند هرچند می توان Oculus Go را مدلی مناسب تر در مقایسه با Gear VR سامسونگ دانست. زیرا از سویی دیگر نیازی به خرید گوشی هوشمند در کنار هدست اصلی نیست و شما با پرداخت هزینه قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Go به هدست کامل و مستقلی دست پیدا کرده که نیازی به دیوایس دیگر ندارد و در سوی دیگر مشخصات مناسبی توسط Oculus برای هدست گو در نظر گرفته شده است. قیمت هدست واقعیت مجازی Gear VR تنها ۱۰۰ دلار بوده و در سوی دیگر قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Go با ۱۹۹ دلار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *