چگونه به گزینه خرید عینک واقعیت مجازی مطمئن تر دست یابیم

هدست واقعیت مجازی تکنولوژی جدیدی است که با استفاده از آن، محیط مجازی در جلوی چشمانتان قرار می گیرد و بدن ما با محیط عینک مجازی هماهنگ می شود. به این گونه که زمانی که عینک را بر روی سر خود قرار می دهید، دنیایی جدید روبرویتان قرار می گیرد و همزمان با حرکت سر شما و تغییر جهت دید شما، محیط هم تغییر میکند و با شما هماهنگ می شود. کارکرد و عملکرد واقعیت مجازی نظر بسیاری از غول های دنیای تکنولوژی را متوجه خود کرده است و به علاوه توانسته برای فعالان صنعت فضانوردی و خودروسازی و آموزشی به عنوان تکنولوژی مورد تایید و قابل سرمایه گذاری ایفای نقش کند تا ما شاهد انواع محصولاتی با رنج قیمت عینک واقعیت مجازی بسیار وسیعی باشیم.
زمانی فکر خرید هدست واقعیت مجازی ذهنتان را مشوش کرده است، ممکن است از خود بپرسید که چه مدلی و چه مارکی بخرید و یا موضوع قیمت هدست واقعیت مجازی ممکن است برایتان به یک چالش تبدیل شود. بناراین در ادامه به جواب این سؤال که چگونه به گزینه خرید عینک واقعیت مجازی مطمئن تر دست یابیم خواهیم پرداخت.

چگونه به گزینه خرید عینک واقعیت مجازی مطمئن تر دست یابیم

در دسته بندی عینکها، می توان عینکها را به سه دسته « عینکهای واقعیت مجازی موبایلی، کامپیوتری و مستقل» تقسیم بندی نمود.
عینکهای واقعیت مجازی مبتنی بر گوشی ، فاقد سخت افزار هستند و از گوشی موبایل به عنوان سخت افزار استفاده می کنند، به این صورت که کاربرد این عینکها VR مستلزم داشتن گوشی است. بایستی گوشی را درون عینک واقعیت مجازی قرار دهید و سپس از استفاده ی آن لذت ببرید.

قیمت عینک واقعیت مجازی محصولات وابسته به گوشی ها، دارای قیمت پاینتری نسبت به هدستهای مستقل هستند و بازار فروش هدستها را در دست گرفته اند.

هدست های واقعیت مجازی مبتنی بر رایانه ، مجهز به سخت افزارهایی مانند نمایشگر، حسگر چرخشی و ژیروسکوپ و سایر سخت افزارهای دیگر هستند، عینکهای کامپیوتری را از این روی این چنین نامگذاری کرده اند، که برای کاربرد باید به کامپیوتر متصل شوند، به دلیل بهره بردن از انواع سیستمهای سخت افزاری، قیمت هدست واقعیت مجازی نوع کامپیوتری بالاتر است.

عینکهای واقعیت مجازی مستقل، دارای سیستم عامل هستند و کلیه تجهیزات لازم را دارند و قادرند بدون نیاز به هیچ سخت افزار دیگری مانند گوشی و یا رایانه بطور مستقل کار می کنند. این نوع عینکها عموما بر پایه ی سیستم عامل اندروید طراحی شده اند، کافی است که هدست واقعیت مجازی را بر روی سر قرار دهید و از آن لذت ببرید.

عینکهای واقعیت مجازی هم برای کاربرد شخصی مورد استفاده قرار می گیرند و هم برای کسب درآمد. برخی از کاربران تنها برای مصارف شخصی دست به خرید عینک واقعیت مجازی می زنند ولی عده ای دیگر از کاربران هستند که به منظور ایجاد غرفه ی واقعیت مجازی و درآمدزایی، اقدام به خرید هدست واقعیت مجازی می کنند.

اگر فقط برای مصرف شخصی این عینک را تهیه می کنید، بهترین گزینه خرید عینک واقعیت مجازی برایتان محصولات موبایلی است، چرا که اینک بیشتر افراد، موبایل دارند، بنابراین خرید هدست واقعیت مجازی وابسته به نمایشگر گوشی، بسیار به صرفه است. ولی اگر از قیمتش چشم پوشی کنیم، عینکهای مستقل نیز گزینه ی خوبی هستند. استفاده از عینکهای واقعیت مجازی نیازمند داشتن موبایلی است که به سنسور ژیروسکوپ مجهز باشد، چرا که با استفاده و داشتن این امکان است که می توانید گیمها و اپلیکیشنهای مجازی و حتی فیلم های سه بعدی را ببینید و لذت ببرید، بدون داشتن این حسگر، تنها می توان فیلمهای معمولی را تماشا کرد.

هدستها از نظر قیمت در سه دسته ی ارزان قیمت و میان قیمت و بالاقیمت تقسیم بندی می شوند، کلا تمام محصولاتی که دارای قیمت عینک واقعیت مجازی پایینی هستند از پلت فرم « گوگل کاردبرد» بهره میبرند. عینکهای پایین رده و ارزان قیمت در بازه ی 50 تا 250 هزار تومان قرار می گیرد.
هدستهای میان رده، قابلیتها و امکانات متنوع و بیشتری دارند. اگر هدستهای مبتنی بر موبایل دارای سنسورهای پیگیری و کنترلر های داخلی پیشرفته و شاید هم نمایشگر اختصاصی باشند ؛ برای نمونه میتوان هدستهای گیر وی ار سامسونگ را از جمله پیشرفته ترین هدستهای میان رده دانست.
عینکهای واقعیت مجازی بالارده، به کمک داشتن سخت افزار و امکانات و قابلیتهای متنوع و متفاوت، با انواع محصولات دیگر تفاوت قابل ملاحظه ای دارند. درحقیقت تفاوت اصلی این هدستها با انواع دیگر این است که هدستهای بالا رده اصلاً برای گوشی هوشمند ساخته نشده است، بلکه برای کامپیوتر و یا کنسول های بازی طراحی و تولید شده است. عینکهای بالا رده، مجهز به میکروفون هم می باشند، که قابلیت درک دستورات صوتی و خروجی صدای با کیفیت را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *